W czasach gdy coraz trudniej pozyskać dla siebie atrakcyjną domenę niezwykle ciekawym rozwiązaniem są aukcje internetowe. Na nich często pojawiają się naprawdę ciekawe adresy internetowe, których wylicytowanie wiąże się niekiedy ze sporymi nakładami finansowymi lecz bywa że jest tego warte. Jednak o tym musi już przesądzić każdy indywidualnie oceniając ile dla niego jest warta dana domena.

Typowa aukcja właściwie niczym nie różni się od systemów licytacji, które większość użytkowników zna z serwisów takich jak choćby Allegro a więc zasada jest prosta wygrywa ten kto zaoferuje najwięcej za daną domenę. Czasami możemy się jednak też natknąć np. na aukcje holenderskie w przypadku których cena zamiast rosnąć maleje z czasem a wygrywa ten kto jako pierwszy złoży ofertę. Trzeba więc zastanowić czy warto czekać aż cena spadnie ryzykując jednocześnie iż ktoś inny zdąży złożyć ofertę jako pierwszy.

Serwisy takie jak AfterMarket oferują też często ułatwienia np. w postaci systemu automatycznie podbijającego stawkę według naszych wytycznych w przypadku gdy nie możemy uczestniczyć w decydującej fazie aukcji.