Jest to kod służący do uwierzytelnienia procesu transferu domeny pomiędzy różnymi rejestratorami. Nazwa AUTHINFO odnosi się do polskich domen gdyż w przypadku domen globalnych kod ten nazywa się AUTHCODE. Aby go otrzymać a co za tym idzie mieć możliwość przetransferowania swojej domeny musimy się zgłosić do dotychczasowego jej rejestratora.

Czas oczekiwania na wydanie kodu AUTHINFO może być różny u różnych rejestratorów domen i zależeć między innymi od złożoności ich wewnętrznych procedur mających na celu weryfikację czy osoba prosząca o wydanie kodu jest faktycznie właścicielem danej domeny. Sama procedura też potrafi być niezwykle zróżnicowana gdyż w niektórych firmach AUTHINFO znajdziemy bezpośrednio w panelu zarządzania domenami a w innych konieczne będzie wykorzystanie tradycyjnej korespondencji.

Mimo że zgodnie z opinią NASK rejestrator domeny ma nam obowiązek wydać kod AUTHINFO gdy zwrócimy się z taką prośbą to czasami bywają z tym kłopoty. Najczęściej mają one miejsce w przypadku różnego rodzaju promocji w której możemy np. zarejestrować kilka domen za złotówkę czy dostaniemy domenę gratis. W ich regulaminach dość często zdarza się zapis stanowiący o tym że domena musi być przynajmniej raz przedłużona aby istniała możliwość jej przeniesienia do innego rejestratora. Wtedy nawet jeśli uda nam się wyegzekwować wydanie potrzebnego do transferu kodu to i tak będziemy się musieli liczyć z konsekwencjami takimi jak opłata karna.