Polega na umiejętnym wykorzystaniu błędów popełnianych przez użytkowników wpisujących adresy internetowe popularnych stron takich jak google.pl czy gazeta.pl. W tym celu dokonuje się rejestracji domen opartych na literówkach często popełnianych przez internautów. Przykładem takich domen może zatem być np. gogle.pl czy wwwgazeta.pl w końcu każdemu może się zdarzyć przy zbyt pospiesznym wpisywaniu adresu zapomnieć o podwójnym o czy nie dać kropki po www.

Pod takim adresem zazwyczaj umieszczane są strony ofertowe mające nas zachęcić do zakupu konkretnego produktu czy usługi lub po prostu emituje się reklamy licząc na zainteresowanie reklamodawców wynikającego z dużego ruchu na tego typu domenach. W przypadku umiejętnie wyszukanych literówek dotyczących popularnych stron można bowiem liczyć na naprawdę sporą liczbę odwiedzin choć trzeba zaznaczyć że z wiadomych względów będą to w większości odwiedziny przypadkowe.

Warto zwrócić uwagę na fakt że jest to legalna technika pod warunkiem że pod zarejestrowaną domeną nie szkalujemy marki ani nie oferujemy konkurencyjnych dla niej produktów lub usług.