Obecnie wiele można znaleźć hostingów zachęcających do skorzystania ze swoich usług brakiem limitów. Gdy zajrzy się do ich ofert można stwierdzić że faktycznie wszystko wygląda pięknie bowiem nie mamy limitu transferu, możemy postawić dowolną liczbę stron a także korzystać z nieograniczonej liczby baz MySQL. W dodatku to wszystko możemy zazwyczaj otrzymać za stosunkowo niską cenę.

Większość z nas ucieszy się z faktu że tanio można mieć tak wiele nie musząc się przejmować zbytnio ruchem na swoich stronach internetowych mogącym szybko zużyć zasoby hostingu. Ten brak limitów jest jednak tak naprawdę tylko pozorny bowiem prawdziwe limity są tylko zazwyczaj nie prezentuje się ich w ofercie a jeśli już pojawia się o nich informacja to dopiero w szczegółach danej oferty gdzie większość z nas nawet jeśli dotrze nie zwrócić na nie uwagi w ogromie wielu innych danych dotyczących parametrów danego hostingu.

Dlatego właśnie wybierając hosting bez limitów powinniśmy przede wszystkim bardzo uważnie przyjrzeć się realnym limitom jakie są nałożone w danej ofercie. Powinniśmy zatem dobrze szukać informacji o tym jakie jest:

  • maksymalne obciążenie procesora
  • maksymalna liczba uruchomionych procesów
  • maksymalny czas wykonywania skryptu
  • przepustowość operacji I/O
  • dopuszczalna jednoczesna liczba połączeń z bazą danych
  • dopuszczalne wykorzystanie pamięci

W przypadku prostych stron internetowych z pewnością ciężko byłoby przekroczyć większość z tych ograniczeń jednak jeśli chcemy wybrać hosting z myślą o rozwoju z czasem naszej witryny to warto zwrócić uwagę na wymienione parametry aby nie okazało się że bardzo szybko będziemy zmuszeni rozglądać się za nowym hostingiem. Obecnie bowiem bardzo często do tworzenia stron wykorzystuje się systemy CMS takie jak niezwykle popularny WordPress które potrafią jednak być niezwykle łase na zasoby naszego hostingu i znacznie go obciążać choćby ze względu na zbyt dużą liczbę zainstalowanych w nich wtyczek.

Oczywiście myśląc o wyborze przyszłościowego hostingu warto też zwrócić uwagę na jeden z podstawowych parametrów jakim jest oferowana nam pojemność należy bowiem pamiętać o tym że wszelkie dodatkowe materiały takie jak choćby zdjęcia czy dokumenty które będziemy chcieli udostępniać na swoich stronach też wymagają nieco miejsca jeśli chcemy je trzymać u siebie a nie linkować do zewnętrznych źródeł.