Drupal to interesujący system CMS, który z powodzeniem wykorzystywanych w wielu zarówno mniejszych jak i większych stronach internetowych. Przez wielu uważany jest za niezbyt przyjazny dla początkujących użytkowników, którym zdecydowanie bardziej poleca się konkurencyjne rozwiązania w postaci choćby WordPressa. Jednak w rękach kogoś o odpowiednich umiejętnościach może być wykorzystany do stawiania nawet bardzo rozbudowanych stron.

Należy jednak zwrócić uwagę na to czy strona na nim oparta stawiana jest na odpowiednim hostingu. Pomimo swoich zalet nie nadadzą się w tym wypadku zbytnio darmowe hostingi w przypadku których strona początkowo mogłaby działać całkiem poprawnie jednak wraz z jej rozrastaniem się i wzrostem liczby odwiedzających dość poważnym problemem mogłaby się okazać niewystarczająca wydajność przekładająca się bezpośrednio na powolne ładowanie naszej witryny. Myśląc o doborze hostingu dla Drupala powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na dwa główne parametry a więc dopuszczalny miesięczny transfer a także przestrzeń dyskową jaka będzie do naszej dyspozycji.

Nasze wymagania powinny być uzależnione w głównej mierze od wielkości strony ale też od ilości dodawanych materiałów takich jak zdjęcia, filmy czy jakieś pliki do pobrania. Z racji tego, że trudno przewidzieć jak bardzo nasza strona może się z czasem rozrosnąć warto od razu zapytać się firmy hostingowej czy w razie potrzeby nie będzie problemów z przeniesieniem naszej witryny na konto o lepszych parametrach. Zobaczmy zatem co do zaoferowania mają dla nas firmy hostingowe jeśli chodzi o stawianie strony na Drupalu:

Kylos HexCORE Webd
Nazwa pakietu Kylos Silver CORE DA 15 GB Hosting Medium
Miesięczny transfer 1000 GB Brak limitu 100 GB
Przestrzeń dyskowa 25 GB 15 GB 10 GB
Liczba baz MySQL Brak limitu Brak limitu 5
Liczba domen Brak limitu Brak limitu 5
Cena (brutto) 99 zł/rok 95 zł/rok 69,90 zł/rok