Joomla to skrypt często wybierany zarówno przez osoby amatorsko tworzące swoje strony jak i przez firmy czy nawet sklepy internetowe. To najlepiej świadczy o tym jak jest uniwersalny i w jak wielu zastosowaniach może się dobrze sprawdzić. Aby jednak w pełni docenić jego możliwości strony na nim oparte powinny być postawione na odpowiednim hostingu.

Z góry należy raczej odrzucić hostingi darmowe gdyż w ich wypadku główną przeszkodą okaże się często niewystarczająca wydajność przez co strona może się naprawdę długo ładować a to z pewnością nie zachęci użytkowników do częstych odwiedzin w naszym serwisie. Na szczęście nie musimy się decydować na wyjątkowo drogie pakiety hostingowe by zapewnić Joomli sprawne działanie. W zupełności wystarczy już skorzystanie z oferty której koszt będzie się zamykał w kwocie 100 zł rocznie co jak sami przyznacie nie jest kwotą przesadnie wygórowaną.

Jeśli chodzi o parametry na które powinniśmy zwracać uwagę to są to w głównej mierze powierzchnia dyskowa oraz maksymalny miesięczny transfer. To jak dużo będziemy ich potrzebować zależy w głównej mierze od rozmiaru serwisu jaki chcemy postawić. Przyjrzyjmy się zatem hostingom na których Joomla powinna działać bez żadnych komplikacji:

Webd Kylos HexCORE
Nazwa pakietu Hosting Medium Kylos Silver CORE DA 15 GB
Miesięczny transfer 100 GB 1000 GB Brak limitu
Przestrzeń dyskowa 10 GB 25 GB 15 GB
Liczba domen 5 Brak limitu Brak limitu
Liczba baz MySQL 5 Brak limitu Brak limitu
Cena (brutto) 69,90 zł/rok 99 zł/rok 95 zł/rok