Zaplecze pozycjonerskie to termin znany praktycznie każdemu kto miał kiedykolwiek do czynienia z zagadnieniem pozycjonowania stron internetowych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego jak ważne przy jego budowie jest zróżnicowanie elementów takich jak wykorzystywane skrypty, dane whois czy właśnie adresy IP. W przypadku tego ostatniego elementu kiedyś jedynym wyjściem było wykupienie wielu hostingów lub serwerów. Jednak po pierwsze generowało to zazwyczaj spore koszty a po drugie utrudniało zarządzanie całym zapleczem.

Wyjściem okazało się wprowadzenie seo hostingów, które w większości wypadków nie różnią bardzo od klasycznych ofert hostigodawców. Oferują jednak trochę gorsze parametry w zakresie pojemności czy miesięcznego transferu zapewniając jednak nadal parametry na tyle rozsądne, że w zdecydowanej większości wypadków nie będzie to stanowiło poważnej przeszkody.

Z punktu widzenia znacznie istotniejsze jest to, że hostingi seo oferują nam kilka a często i kilkanaście adresów IP, które możemy odpowiednio poprzydzielać do naszych stron zapleczowych a co za tym idzie ograniczyć prawdopodobieństwo zidentyfikowania naszych stron jako jednoznacznie powiązanych ze sobą. Należy jednak mieć świadomość, że odpowiednie korzyści z wykorzystania tego typu hostingów odniosą właściwie tylko osoby, które na poważnie myślą o budowaniu zaplecza dla stron swoich lub swoich klientów.

Jeśli chodzi o kryteria jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiedniego seo hostingu to są one podobne jak w przypadku zwykłego hostingu. Tak więc również w tym wypadku warto zwracać uwagę na podstawowe parametry takie jak pojemność czy miesięczny transfer pod kątem tego jak duże będzie planowane przez nas zaplecze. Najważniejsze są jednak adresy IP (w końcu to min. dla nich decydujemy się na taki typ hostingu). Warto sprawdzić jak wiele ich otrzymamy do dyspozycji w ramach interesującego nas pakietu i czy są one z różnych klas adresowych. Niekiedy warto też zwrócić uwagę na geolokalizację zamawianego przez nas hostingu, niektóre firmy oferuję nie tylko Polską ale też choćby Niemiecką co może być przydatne przy prowadzeniu projektów na rynkach międzynarodowych.

Linuxpl net.easy HexSEO
Nazwa pakietu Konto SEO SEO small SEO MINI 2 GB
Przestrzeń dyskowa 10 GB 5 GB 2 GB
Miesięczny transfer 600 GB 50 GB Brak limitu
Liczba adresów IP 53 15 20
Liczba domen Bez ograniczeń Bez ograniczeń Bez ograniczeń
Liczba baz MySQL Bez ograniczeń Bez ograniczeń Bez ograniczeń
Cena (brutto) 258,30 zł/rok 97,17 zł/rok 123,00 zł/rok