Wiele firm hostingowym oferuje obecnie swoje usługi w Polsce jednak decydując o tym czy dany hosting można nazwać polskim należy zwrócić uwagę na wykorzystywaną przez niego lokalizację serwerów. Obecnie bowiem znaleźć można na naszym rynku wiele firm które mimo oferowania u nas swoich usług posiadają serwery zlokalizowane poza naszym krajem. Pierwszym z brzegu przykładem może być w tym wypadku linuxpl którego serwery zlokalizowane są w Niemczech jednak mimo to z jego usług korzysta bardzo wielu polskich użytkowników.

W naturalny sposób nasuwa się więc pytanie czy to że kupujemy hosting zlokalizowany tak naprawdę zagranicą wpłynie jakoś na strony które będziemy na nim stawiać. Odpowiedź nie jest tu do końca jednoznaczna bowiem w tej kwestii należy brać pod uwagę dwa istotne aspekty. Pierwszym z nich jest to czy naszą stronę kierujemy do użytkowników z Polski czy też innego kraju. Jeśli grupą docelową naszej witryny są użytkownicy zagraniczni to warto rozważyć hosting oferujący taką lokalizację aby odwiedzający łączyli się z serwerami położonymi możliwie blisko lokalizacji w której się znajdują. Dlatego właśnie w przypadku strony kierowanej na rynki zagraniczne hosting w Polsce nie będzie raczej najlepszym rozwiązaniem.

Drugą kwestią przez wielu nadal braną pod uwagę są wyniki wyszukiwania a konkretnie widoczność w nich strony. Na dobrą sprawę jednak jest to już obecnie czynnik bez większego znaczenia i jeśli np. zastanawiamy czy wybór hostingu takiego jak Linuxpl czy OVH nie wpłynie negatywnie na widoczność naszej naszej strony w wynikach wyszukiwania ze względu na zagraniczną lokalizację ich serwerowni to skupmy się lepiej zamiast tego na porównywaniu bardziej istotnych parametrów.