Jak przeprowadzić transfer domeny w OVH?

Transfer domeny do OVH przebiega w zasadzie dość podobnie jak rejestracja zupełnie nowej domeny. Przede wszystkim musimy więc na stronie OVH podać adres domeny którą chcemy do nich przenieść i kliknąć Zamów. Zostaniemy poinformowani że podany adres już istnieje i nie jest możliwa jego rejestracja. Wśród opcji jakie będziemy mieli w związku z tym do wyboru będzie „Przenieś tą domenę do OVH bez zmiany właściciela” i to właśnie ją musimy zaznaczyć a następnie kliknąć Dalej.

W kolejnym kroku zostanie nam zaproponowane ustawienie serwerów DNS Anycast co nie jest konieczne ai więc można przejść do kolejnego kroku klikając Dalej. W ten sposób docieramy do najważniejszego etapu transferu a więc podania kodu Authinfo. Stanowi on metodę weryfikacji tego czy mamy prawa do danej domeny i możemy zarządzić jej przeniesienie.

Jeśli chcemy przeprowadzić transfer domeny z OVH do innego operatora to potrzebny jest nam kod Authinfo. O tym jak go uzyskać możecie się dowiedzieć z naszego artykułu.

Jak przeprowadzić transfer domeny w home.pl?

W formularzu transferu podajemy nazwę domeny którą mamy zamiar przenieść do home.pl i klikamy „Sprawdź”. Następnie podajemy kod Authinfo niezbędny do poprawnej autoryzacji transferu. Jeśli nie byliśmy zalogowani jeszcze do naszego konta zostaniemy teraz poproszeni o zalogowanie się lub ewentualnie rejestrację nowego konta jeśli takowego w home.pl nie posiadamy.

Po zalogowaniu się ujrzymy podsumowanie procedury transferu na którym warto sprawdzić czy wszelkie dane są poprawne. Jeśli wszystko się zgadza pozostaje już tylko ustalić hasło dla domeny, zaznaczyć pole akceptacji warunków i kliknąć w przycisk „Finalizuj zamówienie”. Aby transfer domeny przebiegł pomyślnie pozostaje już tylko kliknąć w link potwierdzający który przysłany zostanie mailem na adres kontaktowy przypisany do przenoszonej domeny.

Zajrzyj do naszego artykułu aby dowiedzieć się jak zdobyć kod Authinfo domeny utrzymywanej w Home.pl niezbędny do jej transferu do innego operatora.

Jak przeprowadzić transfer domeny w nazwa.pl?

Aby dokonać transferu domeny do firmy nazwa.pl musimy wejść na podstronę transferuj domenę. Link do niej znajdziemy w bocznym menu panelu użytkownika nazwa.pl w zakładce Zarządzanie usługami. Cały proces transferu rozpoczynamy od wpisania nazwy domeny wraz z rozszerzeniem. Po kliknięciu w przycisk „Zatwierdź” zostaniemy poproszeni o podanie kodu Authinfo. Po jego wpisaniu ponownie klikamy „Zatwierdź”.

W ten sposób trafiamy na podstronę z formularzem zawierającym dane abonenta. Warto sprawdzić zawarte w nim dane i jeśli są w nich jakieś braki to uzupełnić je na tym etapie. Aby przejść dalej klikamy Zatwierdź. Teraz wystarczy już jedynie zatwierdzić regulamin i ponownie kliknąć Zatwierdź. Ostatnim krokiem procedury transferu jest kliknięcie w link potwierdzający chęć przeniesienia domeny. Będzie się on znajdować w wiadomości przesłanej na adres mailowy podany w danych abonenta.