Gdy już wiemy jakiej domeny potrzebujemy trzeba przystąpić do jej rejestracji. Pod względem oferowanych jedną z ciekawszych ofert w tym względzie ma dla nas Aftermarket. Wykupienie w nim domeny jest niezwykle proste a dodatkowo im więcej zarejestrowanych domen posiadamy tym na większe zniżki możemy liczyć jeśli chodzi o rejestrację kolejnych czy przedłużenie ważności tych już posiadanych.

Na początek musimy zalogować się na nasze konto w serwisie Aftermarket. Następnie z menu domeny wybrać opcję „Rejestruj domeny”.

Rejestracja domeny - krok 1Naszym oczom ukaże się pole w które wpisać możemy wszystkie domeny, które chcemy zarejestrować. Musimy jedynie pamiętać o tym by w przypadku podawania większej liczby domen każdą kolejną wpisywać w nowej linijce. Następnie trzeba kliknąć na czerwony przycisk „Sprawdź dostępność domen” aby system mógł zweryfikować czy wszystkie podane przez nas domeny są obecnie wolne i jest możliwa ich rejestracja.Rejestracja domeny - krok 2Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie ujrzymy podsumowanie na którym będą wyszczególnione wszystkie domeny, które zgłosiliśmy do rejestracji oraz sumaryczny koszt całej operacji. W tym momencie możemy też od razu ustawić serwery DNS dla naszych nowych domen. Jeśli wszystko jest w porządku klikamy na przycisk „Zarejestruj wybrane domeny” by dokończyć procedurę.

Rejestracja domeny - krok 3Jeśli na koncie w serwisie Aftermarket posiadamy wystarczającą ilość środków to zostaną one automatycznie pobrane a my maksymalnie po kilku minutach otrzymamy informację o pomyślnym zarejestrowaniu nowych domen.

Jeśli jednak nie posiadamy wystarczających środków to proces rejestracji będzie wstrzymany do momentu uzupełnienia konta o brakujące środki. Oczywiście w przypadku rejestrowania większej liczby domen gdy fundusze na koncie pozwalają na opłacanie przynajmniej części z nich to ich rejestracja zostanie przeprowadzona a wstrzymanie będzie dotyczyło tylko pozostałej części.