Jak zdobyć kod authinfo w home.pl?

O wydanie kodu authinfo musimy się zwrócić do home.pl w formie pisemnej. Niezbędne jest zatem staranne wypełnienie odpowiedniego wniosku i przesłanie go do firmy pamiętając przy tym o załączeniu dokumentów potwierdzających nasze prawa do domeny dla której chcemy uzyskać kod.

W przypadku domeny zarejestrowanej na osobę fizyczną będzie to odpowiednio dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (np. paszport). Jeśli chodzi o firmy to wystarczy jedynie opieczętować i podpisać odpowiedni wniosek. Jeśli jednak wystąpią wątpliwości przy weryfikowaniu praw do domeny może istnieć konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Do przesłania wniosku służy formularz który znajdziemy pod adresem: https://home.pl/formularz wszelkie dodatkowe dokumenty przesyłamy w takim przypadku jako załącznik. Możemy też skorzystać z faksu przesyłając odpowiednie dokumenty na numer 091 432 55 99.

Jak zdobyć kod authinfo w nazwa.pl?

W przypadku firmy nazwa.pl należy zalogować się do panelu klienta a następnie przejść do zakładki Domeny. W niej należy wskazać dla której domeny chcemy wygenerować kod Authinfo. Przycisk do wygenerowania wniosku znajdziemy zakładce Dane Abonenta po kliknięciu go wystarczy już tylko wskazać w jakiej formie otrzymać chcemy kod i można kliknąć przycisk: „WYGENERUJ WNIOSEK O WYDANIE KODU AUTHINFO”.

Następnie klikamy Dalej i pokazuje się nam informacja że nasz wniosek został wygenerowany i przycisk umożliwiający pobranie go. Przed wysłaniem wniosku warto go sprawdzić poprawność zawartych w nim danych. Jeśli wszystko jest w porządku to wystarczy już tylko podpisać go i wysłać do firmy nazwa.pl wykorzystując w tym celu tradycyjną pocztę, faks lub maila.

Jak zdobyć kod authinfo w OVH?

Aby zdobyć kod authinfo należy zalogować się do panelu OVH. Następnie należy wybrać interesującą nas domenę i wejść do zakładki Domeny i DNS. Teraz trzeba odblokować domenę gdyż tylko wtedy możliwy jest jej transfer do innej firmy. Aby to zrobić trzeba kliknąć w ikonę zamkniętej kłódki (Odblokuj domenę). W ten sposób trafimy na stronę gdzie możliwe jest już odblokowanie naszej domeny, wystarczy teraz kliknąć na Zatwierdź a domena zostanie odblokowana. Od tej pory na stronie zawierającej zestawienie informacji dotyczących naszej domeny będziemy mogli już znaleźć potrzebny nam kod authinfo.