Jest to usługa dająca możliwość utrzymania pustej domeny na wybranych serwerach DNS. To rozwiązanie stosowane w przypadku zakupu domeny a nie posiadania jeszcze gotowego serwisu, który ma być na niej postawiony. Standardowo na zaparkowanej domenie wyświetlany jest domyślny komunikat informujący zazwyczaj o tym w jakiej firmie jest ona utrzymywana.

Niekiedy zaparkowana domena może być również wykorzystywana do wyświetlania reklam jednak daje to jakiekolwiek efekty tylko w przypadku domen z historią, które mimo że obecnie nie ma nich żadnego serwisu generują jeszcze ruch. Zamiast domeny z historią można też wykorzystać możliwości jakie daje typosquatting a więc skorzystać z błędów popełnianych codziennie przez wielu internautów przy wpisywaniu adresów popularnych stron internetowych.

Jednak nawet w przypadku domen odwiedzanych przez użytkowników w większości wypadków nie ma co liczyć na zbyt duży zarobek, gdyż tak zaparkowana domena nie oferuje odwiedzającym nic wartościowego poza reklamami a co za tym idzie zazwyczaj nie przyciąga ich uwagi.